• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

NAŠE ČINNOST

nasecinnost

       ...zajímavé přednášky a různé exkurze do atraktivních lokalit, fotodokumentace, Festivaly ptactva a Vítání ptačího zpěvu, mapování výskytu ptáků, ochrana přírody...

MAPOVÁNÍ HNÍZDĚNÍ

hnizdeni

      ...provádíme monitorování výskytu ptactva na Blatensku a jeho okolí, dlouhodobý odborný výzkum CES spočívá v pravidelných celoročních odchytech a kroužkování ptactva...

VYCHÁZKY ZA PTÁKY

nasecinnost

  ...vycházky s pozorováním ptactva v rámci akcí „Festival ptactva" a "Vítání ptačího zpěvu" s několikaletou tradicí probíhají na Blatensku tradičně každým rokem, vhodné pro každého, kdo má rád přírodu...

KROUŽKOVÁNÍ

krouzkovani

      ...kroužkování ptactva probíhá v rámci ornitologických výzkumů a průběžného monitoringu výskytu ptactva na Blatensku a jeho okolí, dlouhodobý výzkum spočívá v pravidelných celoročních odchytech...

Festival ptactva 2012 - sobota 6.10.2012 u rybníka Labuť

festival2012LabutVycházka s pozorováním ptactva „Festival ptactva" proběhla i v roce 2012 první říjnový víkend jako každý rok i na Blatensku - v sobotu 6. října k rybníku Labuť.
   Festival ptactva pořádá ČSO (Česká společnost ornitologická a její pobočka Jihočeský ornitologický klub) ve spolupráci s ZO ČSOP Blatná.
Vycházku s pozorováním ptactva „Festival ptactva 2012" jako již tradičně na Blatensku pro zájemce uspořádali ornitologové (členové České společnosti ornitologické a její jihočeské pobočky Jihočeského ornitologického klubu) ze ZO ČSOP 20/04 Blatná - kontaktní osobou je Petr Pavlík a ukázky kroužkování (v rámci výzkumu ptačích populací) zajistí kroužkovatelé Petr Louda, Zdeněk Voborník a Jaroslav Fořt.

Vítání ptačího zpěvu 5.5. 2012

vit2012meoptaTradiční ornitologická - vycházka pro veřejnost „Vítání ptačího zpěvu" proběhla opět i na Blatensku a to v sobotu 5. května 2012 , sraz v 8:30 v BLATNÉ na parkovišti před krematoriem.
(silnice na Buzice, GPS N49 25.304 E13 53.562 ). Pro ranní ptáčata byl doporučen příchod na místo srazu již v 6:00, (využilo 10 osob) a ti se mohli již od počátku účastnit kroužkování ptáků a po ránu uslyšeli i nejvíce zpívajících ptáků. Vydrželo ideální počasí a zúčastnilo se 68 osob (z toho 20 dětí).

Přehled plánovaných akcí ZO ČSOP 20/04 Blatná na rok 2012

  • ilustracePlanvycházka pro veřejnost „Vítání ptačího zpěvu“ (první víkend v květnu - v sobotu 5.5.2012) v okolí Blatné a případné další vycházky v okolí (např. pro ostatní ZO ČSOP)
  • vycházka pro veřejnost v rámci „Festivalu ptactva 2012“ první víkend v říjnu
  • pro žáky šestých tříd ZŠ beseda při příležitosti Dne Země (22. 4.)
  • pro žáky obou základních škol, žáky SOŠ (případně i jiných škol) zajištění přírodovědných vycházek , přednášek a besed v rámci projektové výuky environmentálních témat

Promítání fotografií z přírody u Neziderského jezera

PromitaniNeziderV sobotu 8. 12. 2012 se konalo PROMÍTÁNÍ fotografií z přírody u Neziderského jezera. Začátek od 15:30 v sále v suterénu SOŠ Blatná (V Jezárkách 745), pro členy ZO ČSOP Blatná již od 15:00 členská schůze, promítání pro veřejnost navazuje od 15:30.
Promítány fotografie z letošní výpravy členů ZO ČSOP k Neziderskému jezeru (toto stepní jezero na pomezí Rakouska a Maďarska je rájem hlavně pro ptáky), na doplnění promítnuty i fotografie lákajících na atraktivní zájezd do Delty Dunaje a také inspirace na pozorování nejen korálů při relaxaci v Egyptě.